Avukat Güven Şağban


Gazi Avukat Güven ŞAĞBAN 1969 yılında babasının memuriyeti nedeniyle Bitlis’in Tatvan ilçesinde doğmuştur. İlkokulu Ankara’da, Ortaokul ve Liseyi Kütahya’nın Simav İlçesinde bitirmiştir.
1990 yılında Kara Harp Okulundan, 2000 yılında ise Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.
Jandarma Subayı olarak; Takım, Bölük, İlçe Jandarma Komutanlığı ile Kurmay Subay olarak; Plan Subayı, Şube Müdürü ve Daire Başkanı olarak görev yapmış, 2007-2008 yıllarında İtalyan Güvenlik Akademisini bitirmiş ve 2011-2013 yılları arasında Askeri Yüksek İdare Mahkemesinde üye olarak bulunmuştur.
Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı Plan ve Güvenlik Daire Başkanı iken, 15 Temmuz 2016 tarihinde darbecilere karşı koymuş ve gazi olmuştur.
Ankara Hukuk Fakültesi mezunu olan Gazi Av. Güven ŞAĞBAN, aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde “Kamu Yönetimi” alanında Yüksek Lisans Yapmıştır.
Jandarma Genel Komutanlığı Personel Başkanlığı Tayin Daire Başkanı iken 2017 yılında Kurmay Albay Rütbesinde emekliye ayrılmıştır.
Ankara Hukuk Fakültesi mezunu olup, Ankara Barosuna kayıtlıdır.
VIP Hukuk ve Danışmanlık Bürosunun kurucusudur.
Evli ve iki erkek çocuk sahibi olan Gazi Albay Güven ŞAĞBAN, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.
Avukat Aydın Seviş


Avukat Aydın SEVİŞ, 1969 yılında Samsun’un Vezirköprü ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Ankara’da, liseyi Bursa’da Işıklar Askeri Lisesinde bitirmiştir. 1990 yılında Kara Harp Okulundan, 1998 yılında ise Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2007 yılında Selçuk Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında Yüksek Lisans yapmıştır. 2000-2019 yılları arasında Trabzon 48. Güvenlik Piyade Tugayı Askeri Mahkemesi, Erzincan 3. Ordu Komutanlığı Askeri Savcılığı, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Tetkik Hakimi, Ankara Jandarma Genel Komutanlığı Askeri Mahkeme Başkanlığı, Adana 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı mali müşavir olarak görev yapmıştır. Sonrasında Hakim Kıdemli Albay rütbesiyle kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır. Ankara Barosu nezdinde avukatlık stajına tamamlamıştır. 2019 yılından itibaren serbest avukat olarak çalışmaya başlamıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Av. Aydın SEVİŞ, Fransızca bilmektedir.
Avukat Gökçen Çetintaş


Gökçen Çetintaş, 1987 yılında Ankara’da doğmuştur. ilköğretim ve lise hayatını Ankara’da tamamlanmıştır. Yakındoğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Gökçen Çetintaş, mezuniyetinin ardından Ankara Barosu nezdinde avukatlık stajına tamamlamıştır. Birçok seminer ve eğitim programına katılan Gökçen Çetintaş, Aile Hukuku-HMK ve Yargıtay Uygulamaları, E-Tebligat- Uyap Kullanımı’na, Yeni Konkordato Hukuku, Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri, Yapay Zeka Kampı, Kişisel Gelişim Semineri, Diksiyon ve Güzel Konuşma Semineri, Vücut Dili Semineri, Stres Yönetimi, Ceza Muhakemesi Hukuku, Gelincik Projesi, Bilgisayar ve İngilizce Kurslarına ilişkin sertifikalara sahiptir ve orta derecede İngilizce bilmektedir.
Avukat Selame Özbay


16 Temmuz 1994 Nazilli doğumlu olan Avukat Selame ÖZBAY ilköğretim, ortaöğretim ve lise hayatını Ankara’da tamamlamıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Avukat Selame ÖZBAY, mezuniyetinin ardından Ankara Barosu nezdinde avukatlık stajını tamamlamıştır. Birçok seminer ve eğitim programına katılan Avukat Selame ÖZBAY, Aile Hukuku – HMK ve Yargıtay Uygulamaları , E-Tebligat ve UYAP Kullanımı’na, Yeni Konkordato Hukuku, Diksiyon ve Güzel Konuma Semineri, Ceza Muhakemesi Hukuku’na ilişkin sertifikalara sahiptir ve orta derecede İngilizce bilmektedir.
Avukat Tuğba Güvenç Çimen


Tuğba GÜVENÇ ÇİMEN 1998 yılında, İzmir’in Bornova ilçesinde doğmuştur. İlköğretimi İzmir’de, lise eğitimini Konya ilinde tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2020 yılında mezun olan Tuğba GÜVENÇ ÇİMEN, mezuniyetinin ardından Ankara Barosu nezdinde avukatlık stajına başlamıştır. “Body Language”, “Diction” and “Effective Communication” olmak üzere çeşitli eğitim ve sertifika programlarına katılan Tuğba GÜVENÇ ÇİMEN, Ankara Üniversitesi ve Adalet Bakanlığı iş birliği ile; Aile İçi Şiddetle Mücadele Hukuk Kliniği, Gelincik Projesi, Ceza Muhakemesi Hukuku sertifikalarına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.
Stj. Avukat Buse Açelya Çelgin


Buse Açelya Çelgin, 1997 yılında Kırıkkale’nin Delice ilçesinde doğmuştur. İlköğretim ve lise eğitimini Muğla’nın Milas ilçesinde tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitim görmüştür. Ankara Üniversite CTS Biriminde (Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi) kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışmıştır. İnsan Hakları Hukuk Klinikleri Eğitim Sertifikası, Şiddetsiz Dilekçe Konferansı Katılım Sertifikası, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Hukuki Mevzuat Semineri Eğitim Sertifikası ve benzeri sertifikalara sahip olan Buse Açelya Çelgin, daha birçok eğitim ve seminere katılmış, sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.
Stj. Avukat Bensu Tucer


Bensu Tucer 1997 yılında, Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde doğmuştur. İlköğretim ve lise eğitimini Kayseri ilinde tamamlamıştır. Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2020 yılında mezun olan Bensu Tucer, mezuniyetinin ardından Ankara Barosu nezdinde avukatlık stajına başlamıştır. Üniversite eğitimi boyunca birçok seminer ve eğitim programları ile perspektifini genişletmeyi amaçlayan Bensu Tucer, Çankaya Üniversitesi nezdinde olan birçok toplulukta yönetim kurulu üyesi olarak aktif rol almış, Türkiye Yöneticilik ve Liderlik Kampına ayrıca Zirve Hukuk Konferanslarına katılmış, Basit Yargılama ve Seri Muhakeme Usülleri, Aile Hukukunda Eleştirel Yaklaşım, Hukukta ve Mirasta Kadın-Erkek Eşitliği, Türk Hukukunda Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi, Avukatlık Mesleğinde İletişim Becerileri, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde Başvuruların Başarısızlık Nedenleri ve Çözüm Yolları, Ceza Muhakemesi Hukuku, Güzel Konuşma ve Diksiyon sertifikalarına sahiptir ve orta derecede İngilizce bilmektedir.
Gülçin Demir


Gülçin Demir 1987 de Ankara da doğmuştur. Eğitimini Ankara’da bitirmiş olup Tuzluçayır Lisesi Türkçe-Matematik bölümünden mezun olmuştur. Çalışma hayatına Yönetici Asistanı olarak devam etmiş ve bu alanda kendini geliştirmiştir. Yönetici Sekreterliği ve Büro Yönetimi, Halkla İlişkiler, Bilişim Diksiyonu, Etkili İletişim Becerileri ve Stres Yönetimi, Uyap Kullanımı, Bilgisayar Kullanımı eğitimleri almış olup, bu alanlarda sertifikaları mevcuttur. Kişisel özellikleri; takım çalışmasına yatlınlık, insan ilşkilerinde başarı, sisteme ve değişikliklere çabuk adapte olabilme, sorunları analiz etme ve çözümleme, sorumluluk sahibi ve gelişimlere açık olabilme… Evli ve bir çocuk annesi olan Gülçin DEMİR, orta sevide İngilizce bilmektedir.
Emeği Geçenler